Тепачка во Горно Јаболчиште, нападнато 16-годишно момче

Во центарот на селото Горно Јаболчиште, Општина Чашка, синоќа околу 19:30 часот, 16-годишниот Б.С. бил физички нападнат од 17-годишниот З.А. и 16-годишниот М.А од истото село.

Како што се наведува во МВР-билтенот, случајот синоќа во Полициското одделение Чашка го пријавил 61-годишниот С. С, исто жител на село Горно Јаболчиште.

Прочитајте и...  Изгоре куќа на четиричлено семејство од кривопаланечкото село Луке 

Прочитај повеќе

Изгоре куќа на четиричлено семејство од кривопаланечкото село Луке 

Драма на автопатот Демир Капија – Неготино

Кај Демир Капија откриени 113 мигранти

Скопјанец со „ауди“ бркал две лица и се заканувал дека ќе ги убие

Слободен печат

Скопјанка го пријавила таткото во полиција за семејно насилство

Слободен печат

Пронајден малолетник кој се водеше за исчезнат во Скопје

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

За два месеци во гостиварско 160 лица го прекршиле полицискиот час

Слободен печат

Во стан во Центар пронајден починат маж

Слободен печат

Жена од Кичево во својот подрум пронашла минофрлачка мина

Слободен печат

По семејна расправија кичевец се обидел да го запали семејниот стан

Слободен печат

Верижен судир на пет возила во Битола

Слободен печат

АХВ откри измамник: Сопственик на фирма препакувал и продавал јачменова трева во прав „без глутен“

Слободен печат