Тепачка на навивачите на Партизан и Црвена звезда

epa07224782 Red Star?s fans react after the UEFA Champions League Group C soccer match between Red Star Belgrade and Paris Saint-Germain (PSG) in Belgrade, Serbia 11 December 2018. EPA-EFE/SRDJAN SUKI

Навивачите на Црвена звезда се истепаа со навивачите на Партизан во Белград за време на прославата на титулата на „црвено-белите“.
Фановите на Црвена звезда се собраа покрај реката Сава и притоа искршија неколку локали и кафулиња во тој дел од градот.
Токму кршењето на локалите е причина за тепачката помеѓу двете навивачки групи, бидејќи фановите на Партизан обезбедувале дел од кафулињата во кои упаднале навивалите на Црвена звезда. Според информациите во српските медиуми, има неколку повредени лица.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот