Тепачка меѓу двајца соселани во Кичево

На булеварот „Ослободување” во Кичево, синоќа околу 21.40 часот, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од страна на 36-годишниот Б.Р. врз лицето Џ.М. 49-годишен, двајцата од кичевското село Долно Строгомиште.

Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски информира дека против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Прочитајте и...  МВР: 528 прекршоци за неносење маска

Прочитај повеќе

Шестгодишно дете почина од струен удар

Слободен печат

Македонец баран со меѓународна потерница е уапсен на Ќафасан

Слободен печат

Тринаесетгодишен малолетник извршил 13 тешки кражби во Струмица, Радовиш и Кочани

Слободен печат

Притвор и кривична пријава за десетте лица што нападнаа полицијци кај Чашка

МИА Агенција

МВР: 528 прекршоци за неносење маска

Слободен печат

Полициски контроли во Гостивар – 101 сообраќајна казна

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Драма кај Демир Капија: Се повредила мигрантка при скок во воз, сопругот побарал помош од полицијата

Слободен печат

Расветлени три кривични дела поврзани со тешки кражби од возила

Слободен печат

Санкционирани 266 санкционирани возачи во Скопје

Слободен печат

Полицијата приведе разбојник од Арачиново кој извршил четири кривични дела

Слободен печат

Во Гостивар за еден час напишани 60 сообраќајни казни

Слободен печат

Дрвокрадци од Прилеп добија кривични за напад на полициски службеници

Слободен печат