Тепачка кај Житен пазар во Кичево - Слободен печат

Тепачка кај Житен пазар во Кичево

Во полициска станица во Кичево вчера околу 12 часот е пријавено дека на Житен пазар на улицата „Маршал Тито” бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад.
Ш.И. (61) со остар предмет му нанел телесни повреди на Д.С. (55), двајцата од Кичево. На Д.С. му била укажана лекарска помош во Општата болница во Кичево.
По целосно документирање на случајот, против Ш.И. ќе биде поднесена соодветна пријава.
Прочитајте и...  Запалени седум контејнери во Скопје

Прочитај повеќе

Запалени седум контејнери во Скопје

Слободен печат

Уапсен малолетник кој навредувал полицајци 

Слободен печат

Кривична за две лица од Грчец за поседување оружје

Слободен печат

Од водите на Вардар изваден женски труп

Слободен печат

Откриен крадецот што „оперираше” низ Охрид

Поднесено обвинение против дваесетгодишник за шест кражби во Скопје

Слободен печат

Остави Коментар

two × 5 =

Прочитај повеќе

Прилепчанец со секира оштетил „голф“ во кое претходно удрил со неговото возило

Слободен печат

Спроведен во затвор неготинецот кој беше приведен поради повеќе кривични дела

МИА

Полицијата приведе двајца дилери во Гази Баба

Слободен печат

Тетово: По расправија прободен 15 годишен малолетник

Слободен печат

Притвор за три лица за убиство во велешко Долно Караслари

Слободен печат

Се претставил дека е кум на син ѝ: Скопјанка измамена за 10.000 денари

Слободен печат