Тенисерки се степаа поради поздрав (ВИДЕО) - Слободен печат

Тенисерки се степаа поради поздрав (ВИДЕО)

Тенискиот дуел помеѓу Катерина Себов од Канада и Американката Алисија Паркс на турнир во Лас Вегас за малку ќе завршеше со тепачка, поради поздрав.

Сенов триумфира со 6:0,7:6 по што Американката го фрли рекетот и тргна кон мрежата да се позрави со противничката. Двете тенисерки се ракуваа, но веднаш потоа Паркс ја загуби контролата и тргна кон Себов за да се пресмета со неа бидејќи сметаше дека таа пресилно и ја стегната раката при поздравувањето.

Судијата веднаш се обиде да ги одвои, а на теренот влета и таткото на американската тенисерка откако претходно имаше спектакуларен пад.
Што се случуваше на теренот погледнете во видеото.

Прочитај повеќе

Цензура во живо: На клупска телевизија зборуваше за долгот на Јунајтед, водителот го замолкна (ВИДЕО)

Слободен печат

Шпанија е противникот на Хрватска во финалето на ЕП

Слободен печат

Холандски мотоциклист е втора жртва на Релито Дакар

Слободен печат

Дувњак: Не се сеќавам што се случи во продолженијата

Слободен печат

Шпанија и Унгарија во финалето на ЕП во ватерполо

Слободен печат

Червар: Ракометот не е мртов

Слободен печат

Остави Коментар

two × one =

Прочитај повеќе

Левата рака на Мирка „тежи“ милион швајцарски франци

Слободен печат

Дел Боске одржа предавање во ФОН Универзитетот

Слободен печат

Сагосен го израмни рекордот на Лазаров

Слободен печат

Муса ја однесе Хрватска во финалето на Европското првенство

Слободен печат

Најверните фудбалски навивачи го загрозуваат своето здравје, ризикуваат инфаркт

Слободен печат

Солскјер бара трпение: Клоп четири години го градеше овој Ливерпул

Слободен печат