Тенисерката која го освои Австралија Опен се откажа од Ролан Гарос поради вирус

Фото: EPA-EFE/FABIO FRUSTACI

Елена Рибакина која го освои Австријалија Опен оваа и Вимблдон минатата година се повлече од Ролан Гарос, па така Сорбиес Тормо без борба оди во осминафиналето.

Откажувањето на Рибакина е големо изненадување затоа што во претходните не се пишуваше дека тенисерката има некакви проблеми.

Причината за откажување на една од фаворитките е вирус, таа открила дека имала температура во претходните два дена и дека не се чувствува добро.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот