Тело на жена пронајдено на брегот на Вардар во Зелениково

Вливот на Лепенец во Вардар / Фото: Јутјуб/принтскрин

Вчера во Зелениково, на брегот на реката Вардар, било пронајдено тело на почината жена, соопшти МВР.

„На 09.05.2022 во 11.22 часот во Полициската станица Драчево било пријавено дека на брегот на р.Вардар во с.Зелениково, скопско, било пронајдено тело на женско лице. Полициски службеници излегле на местото и констатирале дека станува збор за Г.Н.(71) од с.Банско, струмичко“, се вели во полицискиот билтен.

Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител, телото на починатата било предадено на обдукција.

Видео на денот