Тело на мртва жена најдено во стан во Велес, соседите пријавиле непријатна миризба

Тело на почината 66-годишна жена било најдено денеска на пладне во стан на улица „8 Септември” во центарот на Велес, во таканаречената Свиларска зграда, кај поранешна библиотека. Телото било најдено откако во полиција реагирале соседите поради неподнослива миризба која почнала да се шири од станот на жената, која живеела сама.

– Полицијата ја повикала екипата на Територијалната противпожарна единица од Велес која ја скршила бравата и влегла во станот каде било најдено безживотното тело на жената, информира за МИА Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Тој појасни дека била повикана медицинска екипа на Брза помош која констатирала смрт без траги на насилство.

Како што информира за МИА обвинителката Гордана Тодорова од ОЈО, по нивно овластување екипа на СВР Велес, не се констатирани траги на насилна смрт, поради што телото на починатата жена не било дадено на обдукција.

Прочитајте и...  Јужна Америка – дел од светот најтешко погоден од ковид-19

Прочитај повеќе

Во Албанија и денеска високи бројки на новозаразени со Ковид-19

Слободен печат

ПОЖАР ВО СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО ЧЕШКА: Најмалку 10 мртви (ВИДЕО)

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот, досега починале 726.415 лица

Слободен печат

Либанскиот премиер повика на предвремени избори

Слободен печат

Макрон: САД треба да реинвестираат во Либан

Слободен печат

Германија со предупредување до граѓаните да не патуваат во делови од Бугарија и Романија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Експлозијата во Бејрут прекина фотографирање на млад пар на денот на венчавката (ВИДЕО)

Слободен печат

Расте бројот на новозаразени во Дебар, денеска нови шест случаи

Слободен печат

Филипче: Дел од стратегијата е двојно зголемување на бесплатните сезонски вакцини против грип

Слободен печат

Бејрут: Демонстрантите влегоа во зградата на МНР

Слободен печат

Почина професорот Агни Алиу од Универзитетот на Југоисточна Европа

Слободен печат

СДСМ: Новата Влада ќе се посвети на здрава животна средина и изградба на екодржава

Слободен печат