Тело на мотоциклист по 79 дена најдено во канал! Неговата баба во шок: Не знам што се случило!

Момче од Меленци, Србија мистериозно исчезнал на 4 јули, а потрагата по него е завршена вчера, откако на влезот во тоа место е најдено неговото тело.

Телото на Мирослав Армацки е најдено на 500 метри од влезот на Меланци во каналот покрај патот.

Покрај момчето се наоѓал и моторот кој го возел кога му се изгубила секаква трага.

Засега не се исклучува можноста дека слетал моторот во канал и загинал, но можно е и да се удрил со некое возило, по што слетал во каналот.

Бабата на настраданиот Мирослав за Курир.рс изјави дека не знае што точно се случило.

„Знаеме само дека се пронајдени тој и моторот и дека телото сега е на обдукција. Тоа не се случило близу нашата куќа, туку 500 метри пред влезот во Меленци“, кратко изјавила бабата.

Прочитајте и...  Путин: Норникел ќе ја надомести целата штета предизвикана од излевањето на нафтата

Во потрага по момчето која траела скоро три месеци учествувале и дронови, авиони како и повеќе десетина доброволци и членови на семејството.

Прочитај повеќе

Индија ја стигна Италија по бројот на заразени од коронавирусот

Слободен печат

Г-20 издвои повеќе од 21 милијарда долари за борба против коронавирусот

Слободен печат

Минеаполис донесе забрана за задушување на лице за време на приведување

Слободен печат

Кина пријави три нови увезени случаи на Ковид-19

Слободен печат

Хаос во Мексико: Приведени полицајци за смртта на млад човек во полициски притвор (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Болсонаро со закана до СЗО, над 35.000 починати од Ковид-19 во Бразил

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Парли: Француските вооружени сили го убија шефот на Ал Каеда во северна Африка

Слободен печат

Трудо на протест против расизмот, клекна во знак на солидарност

Слободен печат

Фејсбук започна да ги означува страниците создадени од кинески и руски државни медиуми

Слободен печат

Ахмети посака Албанец за премиер, СДСМ порача дека со овој услов ДУИ нема да бидат дел од владината коалиција

Слободен печат

Активни 1.009 случаи на коронавирус во земјава, очекувањата се вториот бран кратко да трае

Слободен печат

Втор ден карантин за четири града, Филипче повика граѓаните да се придржуваат до мерките за заштита

Слободен печат