Телата на двајца мигранти пронајдени покрај пругата кај Табановце

илустрација / фото: Слободен печат

Пронајдени се две тела на починати мигранти крај пругата кај Табановце, соопшти вечерва полицијата, која сè уште врши проверки за утврдување на идентитетот.

„Денеска во 15:42 часот во СВР Куманово било пријавено дека крај железничка пруга во село Табановце, кумановско, биле пронајдени две тела на починати мигранти и сè уште се вршат проверки за утврдување на нивниот идентитет“, соопшти СВР Куманово.

Екипа на кумановската полиција извршила увид на место на настанот.

Видео на денот