Тејлор Свифт го нападна Сорос: Пејачката е бесна - дознајте ја причината (ВИДЕО) - Слободен печат

Тејлор Свифт го нападна Сорос: Пејачката е бесна – дознајте ја причината (ВИДЕО)

Пејачката Тејлор Свифт го нападна милјардерот и финансиер Џорџ Сорос, бидејќи тврди дека вложувал во нејзината кариера без нејзина дозвола.

Музичката ѕвезда за ова јавно прозбори откако ја подигна наградата за „Жена на декадата“. Таа го искористи моментот да го поткачи и инвеститорот Скутер Браун, кој на почетокот на ова лето ја купи оргиналната дискографска куќа на Свифт за 300 милиони долари.

– Откако ми е скратена можноста веднаш да ја купам својата музика, целиот мој каталог е продаден на компанијата „Скутер Браун со договор во кој се вели дека го финансирала компанијата „23 Капитал“ на семејството Сорос. Ова ми се случи без мое одобрување, советување или дозвола – рекла Тејлор Свифт.

Погледнете го нејзиниот говор:

Прочитај повеќе

Зошто храната што „крцка“ ни е повкусна?

Слободен печат

Емотивна песна на Тајзи: „Сине мој те чека многу пот и борба, многу ку*ви и дрога“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Славните дами кои воодушевиле со своите фустани на венчавките! (ФОТО)

Слободен печат

Пејачката Милица Тодоровиќ откри дека имала секс со Петар пред да дојдат во емисија (ВИДЕО)

Слободен печат

Пакистанскиот Хулк бара жена, но мора да има барем 100 килограми! (ВИДЕО)

Слободен печат

Синот на Памела Андерсон ја даде првата изјава за свршувачката на мајка му со 22 години повозрасниот маж!

Слободен печат

Остави Коментар

2 × 1 =

Прочитај повеќе

Роберт Де Ниро: Како тинејџер бил член на италијанска банда, а подоцна се прославила со улогите на мафијаш

Слободен печат

Проклетство, болест, несреќа: Пет култни филмови кои можеле да не бидат снимени! (ВИДЕО)

Слободен печат

Гледачите уверени дека водителката испуштила гасови – Не се обиде ни да го сокрие тоа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Почина легендарниот комичар Тери Џонс од „Монти Пајтон“

Слободен печат

СЕ ПОРОДИ СЕКА АЛЕКСИЌ: Пејачката му го даде името на синот по крстителот на Исус Христос! (ФОТО)

Слободен печат

По овој лик од серијата „Сексот и градот” сите лудувавме – Денес има 48 години и изгледа како милион долари! (ФОТО)

Слободен печат