Тејлор Свифт го нападна Сорос: Пејачката е бесна – дознајте ја причината (ВИДЕО)

Пејачката Тејлор Свифт го нападна милјардерот и финансиер Џорџ Сорос, бидејќи тврди дека вложувал во нејзината кариера без нејзина дозвола.

Музичката ѕвезда за ова јавно прозбори откако ја подигна наградата за „Жена на декадата“. Таа го искористи моментот да го поткачи и инвеститорот Скутер Браун, кој на почетокот на ова лето ја купи оргиналната дискографска куќа на Свифт за 300 милиони долари.

– Откако ми е скратена можноста веднаш да ја купам својата музика, целиот мој каталог е продаден на компанијата „Скутер Браун со договор во кој се вели дека го финансирала компанијата „23 Капитал“ на семејството Сорос. Ова ми се случи без мое одобрување, советување или дозвола – рекла Тејлор Свифт.

Прочитајте и...  Пет жешки пози на Луна Џогани покрај базен: Нејзиното момче вели дека е на апарати! (ФОТО)

Погледнете го нејзиниот говор:

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат