19 C
Скопје

Технички зафати во електроенергетскиот систем во Скопје во текот на утрешниот ден

Во текот на утрешниот ден во период од 9 часот, па се до 16 часот се предвидени технички зафати во електроенергетскиот систем во Скопје.

Како што информираат од РЦУК Скопје, вакви зафати се предвидени на повеќе локации.

Во периодот од 9 до 12 часот корисниците на дел од ул. „Марко Орешковиќ“ 2 , дел од ул. „Мариовска“ (општина Центар); дел од бул. „Македонско Косовска Бригада“ (објектите околу Арена петрол), дел од ул. „Стојко Ивановски“, дел од ул. „Лазар Личеноски“, ул. „Пере Тошев“(објектите околу Арена Петрол), ул. „Максут Садик“, ул. „Прохор Пчински“, дел од ул. „Славеј Планина“, ул. „380“ (објектите околу Арена петрол) (општина Чаир) , во периодот од 10 до 11.30 часот корисниците на дел од ул. „1“ во с. Долно Лисиче. (општина Аеродром), во периодот од 11-16 часот корисниците од ул. „Илија Димовски Гоче“ бр.5, 7 и 9, општина Аеродром.

Прочитајте и...  Захариева: ЕУ не е Југославија, нема да потклекнеме на притисокот од Северна Македонија

Поврзани вести

Кина испраќа дополнителни 500.000 дози вакцини на Србија

Слободен печат

Бројот на новороденчиња во Франција падна за 13 отсто во текот на една година

Слободен печат

Заев задоволен: Наплатата на ДДВ е подобрена, преговараме со девет нови странски компании за инвестиции

Слободен печат

Заев: Го јакнеме менталниот склоп на целото општество, случајот со Мијалков е резултат на досегашните реформи

Слободен печат

Саркисјан: Барам начин за мирно решавање на ситуацијата

Слободен печат

Маричиќ: Евростат потврди дека пописот ќе биде по меѓународни стандарди

Слободен печат

Остави Коментар