4 C
Скопје

Тажна вест: По тешката борба со коронавирусот почина Бојан Златановиќ од „Амадеус бенд“

Бојан Златановиќ, тапанарот на популарниот српски музички состав „Амадеус бенд“, почина по тешката борба со коронавирусот. Бојан ја изгуби битката во 45-та година од животот, а балканскиот музичкиот свет остана во шок по оваа тажна вест.

Фото: Инстаграм

Српскиот пејач Дарко Филиповиќ ги објави тажните вести и се прости од својот колега и пријател со црно- бела фотографија. „Брату мој, знам само дека некогаш….некаде повторно ќе се сретнеме….R.I.P“, напиша Филиповиќ.

Фото: Инстаграм
Преземено од Еспресо.мк
Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 28 јануари: Ве очекуваат добри вести на професионално поле и ќе пристигнат во вистинско време!

Поврзани вести

Серијата „Bridgerton“ ги сруши рекордите на гледаност на „Netflix“

Слободен Печат

По скандалот со канибализам: Елизабет Чемберс, поранешната сопруга на Арми Хамер сака само нормален живот

Слободен печат

Вкусови што се памтат: Француска кујна – Тарт фламбе

Слободен Печат

Откриени остатоци од најголемото животно кое некогаш одело по Земјата

Слободен печат

ФОТО: Што се случило со лицето на Деми Мур?

Слободен печат

Кулинарски тајни: Како да приготвите меки и сочни шницли?

Слободен печат

Остави Коментар