Тажна вест: На 40-годишна возраст почина екс-ракометар на Бутел

Фото: РК Бутел

Рускиот портал специјализиран за ракомет „Брз Центар“ објави дека на 40 години починал поранешниот ракометар на Бутел, Алексеј Григориев.

Григориев дресот на Бутел го носеше во сезоната 2018/2019, а во кариерата настапуваше уште за Динамо Астрахан, Нева Санк Петербург, Мешков Брест, Мотор Запорожје, Блатонфуреди, Мезоковешди, Потаиса Турда, Макаби Ашдод и Селка Ескишехир.

Станува збор за ракометар кој играше како десен бек, имаше искуство и со настап во Лигата на шампионите. По завршувањето на кариерата имаше сопствен бизнис.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот