Тажна фотографија од Австралија ја покажува суровата реалност на работниците во супермаркети поради коронавирусот (ФОТО)

Загрижена мајка од Австралија сподели фотографија од својата ќерка тинејџерка, која штотуку ја завршила својата смена во супермаркет, а токму со неа ги растажи корисниците на Фејсбук.

Дебара Најдрл од Таунсвил во Квинсленд сподели фотографија од својата 18-годишна ќерка Џордин, која лежи на кревет во солзи, буквално преморена, по напорната смена во тамошниот локален супермаркет.

Во објавата на Фејсбук, Дебара луто ги поттикнува луѓето да размислат за начинот на кој се однесуваат во време на пандемијата од коронавирусот.

„Им заблагодарувам на сите лудаци кои веруваат дека е во ред да се злоставуваат луѓето кои работат во продавници, секојдневно и повеќе пати во денот“, напиша таа на Фејсбук.

„Се надевам дека си во ред, „Луѓето се стока и не го заслужуваш ова“, гласат само некои од пораките со поддршка кои ги прими оваа девојка.

Прочитајте и...  НБ ја укина дозволата за работа на Еуростандард банка, штедачите ќе бидат обесштетени

Како што пренесуваат австралиските медиуми, во последните неколку недели ситуацијата во супермаркетите во Австралија е ужасна, а на сликите кои се појавуваат на интернет доминираат исцрпени работници и панични купувачи.

Неодамна на интернет се појави и снимка од тепачка за тоалетна хартија од една продавница во Австралија.

Прочитај повеќе

Што се случува тука? Српската пејачка Милица Павловиќ го прослави роденденот, гушкајќи и бакнувајќи го Аца Лукас! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Научниците објаснија зошто мораме да носиме маски и направија нивно рангирање од најлоши до најдобри (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Повеќе не живеат во Лос Анџелес – Меган и Хари повторно се преселија во нова вила до уште попознати соседи

Слободен печат

Копија на мама: Манекенката Катарина Ивановска објави фотографија од својата ќерка Кира! (ФОТО)

Васко Спасоски

Турскиот заводник го чека првото дете со сопругата, а се шпекулира дека за време на бременоста ја изневерил со колега

Слободен печат

Годините не и можат ништо, таа буквално плени: Дамата со најголема насмевка и харизма во Холивуд! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Северина позира на лулашка, а со бикините сокри само тоа што мораше! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со години се бореше со тежината: Кели Озборн ослабе речиси 40 килограми! (ФОТО)

Слободен печат

Жешката Никол Шерзингер сакаше да го покаже зајдисонцето, но погледот ќе го фокусирате на нешто друго! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со овој раствор ќе си ги спасите растенијата кои почнале да венеат: Феноменален трик од искусни билкари!

Слободен печат

Девојката на Луис Хамилтон, бујната Викторија се соблече скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Супер бабичка: Погледнете како му се одмаздила на неверниот сопруг (ВИДЕО)

Слободен печат