Таткото на Моника пријавил дека бил нападнат од својата ќерка, таа вели дека сам се удирал во ѕид

Таткото на претепаната активистка Моника Ристеска-Конопова вчера во полиција пријавил дека таа го нападнала него со тврд предмет, наведено е во полицискиот билтен.

Таткото на Моника пријавил дека тој бил тепаниот, а таа тврди дека тој самиот се удирал во ѕид
Пред два дена, пак, таа на Фејсбук напиша уште еден статус и вели дека нејзиниот татко намерно се удирал во ѕид.

Таткото на претепаната активистка Моника Ристеска-Конопова вчера во полиција пријавил дека таа го нападнала него со тврд предмет, наведено е во полицискиот билтен.

-Вчера во 11:30 часот во полициската станица Ѓорче Петров, 65-годишниот С.Р. од Скопје пријавил дека на 26 мај околу 21:30 часот во семејниот дом на улицата Антон Чехов, по претходна расправија, бил физички нападнат со тврд предмет од неговата 31-годишна ќерка М.Р. Се преземаат мерки за расчистување на случајот- наведуваат во дневниот билтен од МВР.

Прочитајте и...  ВМРО-ДПМНЕ: Заев во континуитет врши притисок и етикетира новинари

Инаку, Моника Ристеска претходно за „Слободен печат“ го раскажа немилиот настан, при што објави фотографии со повреди и крв на лицето и напиша дека била нападната од татко ѝ додека се упатувала кон кујната да земе храна.

Таа вели дека татко ѝ е алкохоличар, ја нападнал со тупаници и ја удирал со дрвено столче од што ѝ е скршен носот и изместена вилицата.

-Пред да дојде полиција си ја лупал главата во ѕид, се самоповредил и глумел жртва, демек јас прва сум го нападнала, а тој мене од заседа ми се фрли“- напиша Моника.

Моника Ристеска: Татко ми ме претепа зашто бев да земам чипс од шкафчето во кујна

Прочитај повеќе

Без струја утре повеќе делови од Скопје

Слободен печат

Бразил издвојува 356 милиони долари за вакцина против Ковид-19

Слободен печат

Филипче: Апарати за дијагностика на вирусот во 16 болници, кои ќе добијат инфективни одделенија

Слободен печат

Хисени: Договор со Белград за една година или целиот процес ќе пропадне

Слободен печат

Регистрирани 297 прекршоци за неносење маска

Слободен печат

Директорот на СЗО го осуди националистичкото присвојување на идната вакцина против коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Прилеп почнуваат чествувањата за Карпалак

Слободен печат

Град Скопје: Досега пристигнаа 2.249 онлајн апликации за субвенции на набавка на инвертери

Слободен печат

Несекојдневно породување: На скопска Гинекологија се роди бебе во „воден превез“

Слободен печат

Твитер ќе ги означува профилите на медиумите каде „државата има контрола“

Слободен печат

Богатството на основачот на Фејсбук надмина 100 милијарди долари

Слободен печат

Саудискиот престолонаследник обвинет за испраќање на убијци во Канада

Слободен печат