Таткото МОНСТРУМ го убил сопственото бебе - Го фрлил во река и ЛАДНОКРВНО заминал на пијачка - Слободен печат

Таткото МОНСТРУМ го убил сопственото бебе – Го фрлил во река и ЛАДНОКРВНО заминал на пијачка

Едномесечното бебе Закари било убиено во Манчестер од сопствениот татко (22) Зек Бенет Еко така што го ставил во носилка за деца и го фрлил од мост во река, а потоа ладнокрво заминал во блискиот паб на пијачка.

Шокирани сведоци раскажале дека виделе како момчето околу 16.30 часот го преминува мостот во Редклиф носејќи бебе во рачна носилка за деца и ја фрла од мостот во реката.

Екипата на итната помош успеала да го извлече се уште живото дете од водата на некои стотина метри од мостот и итно го пренела во болница, но бебето набргу починало.

Шанкерката во пабот во кој Бенет влегол, раскажала дека тој нарачал пијачка, но немал пари за да ја плати.

Прочитајте и...  Николовски: Правниот тим на ВМРО-ДПМНЕ ќе го разгледа донесувањето на Законот за ЈО

– А потоа група на луѓе влета во пабот, викајќи дека има бебе во реката. Тој седеше и зјапаше, не се помрдна, а кога повикавме полиција, рече на човекот до него дека тој го фрлил бебето во вода и дека пред тоа имал расправија со трудната сопруга. Сите беа на нозе освен тој. Само седеше и гледаше“, раскажува таа.

– Бебето во реката беше толку мало што мислев дека е кукла, рекол еден сведок.

Зак Бенет веднаш бил уапсен и отворена е истрага за убиство, а ужаснатите жители на местото на убиството носат цвеќе, играчки и палат свеќи.

Прочитај повеќе

Десет клиники во Москва добиле анонимни дојави за бомби

Слободен печат

Пристапот до финансирање од буџетот на ЕУ ќе биде условен

Слободен печат

Фон дер Лајен-Спасовски: Исполнети високите очекувања што ги постави Европската комисија

Слободен печат

Спасовски: Солидарноста беше и останува ѕвезда водилка

Слободен печат

Додик: Гудбај БиХ, велком РС-егзит

Слободен печат

(ГАЛЕРИЈА) Стотици луѓе на маршот „Чекориме за правда“, повикаа за правни разрешници и крај на криминалот

Слободен печат

Остави Коментар

16 − 10 =

Прочитај повеќе

(ВИДЕО)Заев: Нашиот народ е желен за правда, сега на ред е Европската Унија

Слободен печат

Мираковска: Повеќе од седум години имаме систем во кој јавното обвинителство не може да си ја заврши својата работа

Слободен печат

(Видео) Толпата која маршира за правда пристигна пред комплекс судови

Слободен печат

Ангеловска: Ако енергијата за политичко поентирање се трошеше на работа, многу побрзо ќе се развиваме

Слободен печат

Судиите и обвинителите, членовите на Судскиот совет и Советот на јавни обвинители се сега на потег

Слободен печат

(ВИДЕО) Почна Маршот за правдата

Слободен печат