9.2 C
Скопје

Татко пријавил дека стружанец извршил полов напад врз неговата ќерка

Педесет и две годишен стружанец на 26.08.2019 во 19.30 часот во ПС Струга,  пријавил дека дваесет и четиригодишен жител од с.Подгорци, струшко, извршил полов напад врз неговата ќерка.

Според информацијата А.А.(24) е пријавен дека дејствието го вршел во периодот од 23 до 26.08.2019.

Се работи на расчистувње на случајот.

Прочитајте и...  Во Скопје 226 санкционирани возачи, 11 за брзо возење, 19 без возачка

Поврзани вести

Пронајден мртов маж во Пчиња

Слободен печат

Кривична пријава за дебранец кој узурпирал државно земјиште

Слободен печат

Во Скопје 226 санкционирани возачи, 11 за брзо возење, 19 без возачка

Слободен печат

Акциска контрола на полицијата во Кавадарци и Неготино, изречени 93 мерки

Слободен печат

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, има и повредени

Слободен печат

Прилеп: МВР приведе лице кое се барало со потерница и го спроведе на издржување затворска казна во Битола

Слободен печат

Остави Коментар