-6.1 C
Скопје

Татко однел мртво новороденче во поликлиниката „Јане Сандански“

Во поликлиниката „Јане Сандански“ во Скопје, во текот на вчерашните утрински часови, било донесено мртво новороденче, кое го пронашол неговиот татко, информираат од МВР.

Во соопштението на полицијата се наведува дека 26-годишниот татко го пронашол новороденчето без знаци за живот, по што го донел во клиниката.

„На 23.12.2019 околу 07.45 часот, од Поликлиниката „Јане Сандански“ било пријавено дека кај нив било донесено починато новороденче старо 27 дена. Според пријавеното, новороденчето било пронајдено од неговиот татко Х.Н.(26) без знаци на живот. Смрт констатирал лекар, а по наредба на Јавен обвинител телото на новороденчето било дадено на обдукција“, информираат од МВР.

Прочитајте и...  Приведен ловџијата од Прилеп кој застрела колега од ловната група

Поврзани вести

Сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка-Деве Баир во прекин: Судир на две патнички возила кај селото Длабочица

Слободен печат

Приведен ловџијата од Прилеп кој застрела колега од ловната група

Слободен печат

Работел по 18 часот: Кривична пријава против угостител во Гостивар

Слободен печат

Малолетник се обидел да силува 27-годишна девојка во струшко

МИА Агенција

Расчистена кражба во трговски центар во Скопје, приведени две лица

58 санкции за брзо возење во Штип и Кочани

Остави Коментар