Татко на малолетен ракометар од Скопје пријавил дека тренерот го нападнал син му во Унгарија

Жител на Скопје вчера пријавил во полиција дека неговиот син, кој тренира ракомет, бил физички нападнат од неговиот тренер во Унгарија, соопшти полицијата. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber „На 05.06.2023 во 18.20 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, П.Р.(42) од Скопје пријавил дека на 02.06.2023 околу 15.00 часот во Унгарија, неговиот малолетен син … Продолжи со читање Татко на малолетен ракометар од Скопје пријавил дека тренерот го нападнал син му во Унгарија