Татко и ќерка се расправале и се тепале со полицајци на кошаркарското дерби МЗТ-Работнички?

Фото: МИА

Во невообичаен инцидент на вчерашното скопско „вечно“ кошаркарско дерби меѓу МЗТ и Работнички, 50-годишен скопјанец бил агресивен кон полицајци, а 19-годишна девојка, која според иницијалите и возраста веројатно е негова ќерка, и физички ги нападнала.

„На 06.02.2023 во 22.20 часот, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода М.С.(50) и 19-годишната С.С., двајцата од Скопје. По завршување на спортски натпревар во салата „Јане Сандански”, М.С. се однесувал агресивно кон полициски службеници, а С.С. физички ги нападнала додека извршувале службени дејствија“, соопшти МВР.

Двајцата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот, ќе следува соодветна пријава, додаваат од полицијата.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот