Таравари со кратка порака на Фејсбук за случувањата во Собранието

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари преку својот Фејсбук профил испрати кратка порака по повод денешните случувања врзани за седницата за гласање на доверба на владата.

Режимот завршува! Нeма враќање назад!, порача кратко Таравари преку Фејсбук.

Тој својата порака ја објави на три јазици, албански, македонски и турски.

Неговата партија е дел од најавеното ново парламентарно мнозинство кое треба да гласа за недоверба на владата на Зоран Заев.

Видео на денот