7 C
Скопје

Тапанарот Драгољуб Ѓуришиќ кој свиреше во „Леб и сол“ заврши во болница поради коронавирус

Музичарот Драгољуб Ѓуришиќ е заразен со коронавирусот и се наоѓа на интензивна нега во болницата „Драгиша Мишовиќ“ во Белград, пишува „Нова.рс“.

Познатиот тапанар, кој свиреше во групата „Леб и сол“, „Кербер“, Ѓорѓе Балашевиќ и Здравко Чолиќ, како и со многу други познати изведувачи од регионот, се чувствувал лошо и имал висока телесна температура и одлучил да побара медицинска помош.

68-годишниот Ѓуришиќ за споменатиот медиум потврдил дека е позитивен на коронавирусот.

Прочитајте и...  ФОТО | Кралицата Ранија во хит бојата за пролетта 2021: Секогаш совршено стилизирана!

Поврзани вести

ФОТО | Седа коса, а таа непрепознатлива: Погледнете каква промена претрпе убавата Белучи за новата улога

Слободен печат

Реченици кои треба да ги избегнувате на интервју за работа

Слободен печат

Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат и забите

Слободен печат

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

Остави Коментар