Тања Савиќ очајна откако маж ѝ ги однесе децата во Австралија без нејзино знаење: Пет дена не сум ги слушнала синовите

Пејачката Тања Савиќ веќе неколку месеци проживува вистинска семејна драма, откако нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ ги однел нејзините синови во Австралија без нејзино знаење.

Пејачката на Инстаграм сподели заедничка фотографија со синовите Максим и Ѓорѓе и напиша дека ѝ недостасуваат. Тања тврди дека Душан и неговото семејство не дозволуваат таа да комуницира со децата.

Душан и Тања / Фото: Instagram

„Мои најголеми љубови. Правам сè да ми дојдете во прегратка. Јас сум личност која крајно ја осудува неправдата.. И секоја направена штета не може да помине неказнето. Веќе пет дена како не сум им го слушнала гласот. Кога го контактирам семејството ме игнорираат. Каде им е душата? Ако се обидам повторно да се јавам, ме блокираат. Не е ни чудо што се случува корона. Луѓе, сè отиде во пропаст. Јас веќе не можам да молчам. Сите нека дознаат што ми е направено!“, напиша Тања во коментарот.

Прочитајте и...  Оливија Њутн откри зошто со Џон Траволта не играа во продолжението на „Брилијантин“!

Пред извесно време Тања раскажа дека два дена не знаела каде ѝ се децата бидејќи нејзиниот сопруг го исклучил телефонот, па на крајот морала целиот случај да го пријави во полиција.

За случајот со српската пејачка пишуваше и Дејли мејл.

Прочитај повеќе

Кои намирници не смеат да ги јадат бебињата помлади од 12 месеци?

Слободен печат

Ги освои сите главни награди, но успеа да го освои и светот без голотија – Били Ајлиш објавува документарец за својот живот (ВИДЕО)

Слободен печат

Северина објави емотивно видео со својот син: Денес е денот кога срцето застанува! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Твитер ќе ве прашува дали сте прочитале некоја статија пред да ја ретвитнете

Слободен Печат

Сузана Турунџиева: Кога може Атиџе, можам и јас!

Сузана Турунџиева

Поранешниот сопруг на Линда Еванџелиста е обвинет за силување на тинејџерки!

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ги надминале проблемите: Изабела Круз сака да ги поправи односите со нејзината мајка Никол Кидман

Слободен Печат

Сопругата на Џон Леџенд ја загрижи јавноста: Криси Тајген заврши во болница поради компликации во бременоста

Слободен Печат

Вакво нешто немате видено: Цеца пее на ромска свадба во Рим, а бакшиш пристигнува од сите страни! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Секој ден создаваме биоотпад: Време е да започнеме со компостирање!

Слободен Печат

Како да откриете носител на ковид-19 кој нема видливи симптоми

Слободен печат

Дневен хороскоп за 29 септември: Не се двоумете да преземете некаков ризик

Слободен печат