-4 C
Скопје

Тамара Тодевска ќе ја истетовира химната и тоа баш онаа строфа што ја заборави!

Пејачката Тамара Тодевска (35) деновиве постојано изненадува со своите изјави по социјалните мрежи. Нејзината присутност во медиумскиот простор е секогаш актуелна. Така во нејзиното последно гостување во емисијата „Back Stage“ повторно си ја „отвори душата“.

Тодевска како и секогаш искрено зборуваше за нејзиниот приватен живот, за пандемијата со коронавирусот и како нејзиното семејство се справува со „новата нормалност“

Instagram

Пејачката воедно ја потврди веста дека нејзиниот сопруг бил позитивен на коронавирусот, но како што изјави, за среќа останатите членови од најблиското семејство не се заразиле. Тамара кажа дека овој период бил навистина стресен за неа.

Instagram

Сите бевме во изолација 15 дена, зашто маж ми имаше корона,  и јас не знам како не фатив, не ми е јасно, многу е чудно, не само јас туку и децата беа со нас дома колку што траеше периодот на самоизолација“, изјави Тамара.

Прочитајте и...  Дали диуретиците се штетни за бубрезите?

Не е толку тешко здравствено да го издржиш, колку што психички треба да си спремен за тоа. Мислам дека многу влијае тоа на сите нас“, вели таа.

Instagram

Татко ми не сум го видела многу долго, вака да го видам убаво, да го гушнам, ми фали ми фали таа близина што ја имав со нив“, со солзи во очите раскажа Тамара.

Тамара зборуваше и за нејзината кариера за време на пандемија, која како што вели дека воопшто не работи затоа што пејачите се директно погодени од целата ситуација. Таа апелираше јавноста да не ја заборави македонската естрада во овие тешки времиња затоа што многу од нив немаат никаков прилив на сретства.

Прочитајте и...  Колку ќе трае имунитетот по вакцинацијата: Две години или доживотно?
Instagram

Неминовно, се отвори и темата за скандалот и грешката која ја направи при нејзината изведба на македонската химна.

Кај нас успехот најмалку се простува. Факт е дека јас згрешив, ме оцрнија буквално за цел живот“, рече Тодевска објаснувајќи дека и успехот што го постигна на Евровизијата многу брзо се заборил.

тамара тодевска
Принтскрин / Youtube

Кога сум згрешила знам да се извинам, а кога ненамерна е грешката уште повеќе ме боли кога некој не ми верува. Се надевам и верувам во тоа дека ќе избледе со тек на време, барем дел ќе се заборави и нема да ме мразат  луѓето. Мене тоа ме боли, што ме мразат без причина“, разочарано изјави Тамара.

Прочитајте и...  Роденденска забава со 30 гости сред пандемија: Рита Ора се извини јавно за прекршувањето на мерките
Instagram

Имам уште една екслузива да ви кажам, нели се тетовираат работи кои што ти го одбележале животот или ти значат нешто или ете те потсеќаат на некои убави или неубави работи, ете јас ќе јас ќе ја истетовирам химната и тоа баш онаа строфа што ја заборавив“, изјави за емисијата на Бекстејџ.

Поврзани вести

Бекута им одржа лекција на колегите: Можеби ќе останеме без пари, но настапите не се повредни од ниту еден живот!

Слободен печат

Детален месечен хороскоп за декември за Вага, Скорпија и Стрелец: Пред вас е убава иднина

Слободен печат

ВИДЕО: Ја има ЈК во природна големина! Ѕирнете во собата на фан на Карлеуша

Слободен печат

ФОТО: По гласините за врската со винарот Северина се огласи и откри кој ѝ го чува грбот

Слободен печат

Запознајте ја мајката на Илон Маск: Супермоделот Меј Маск откива каков бил нивниот живот пред Тесла

Слободен Печат

Колку ќе трае имунитетот по вакцинацијата: Две години или доживотно?

Слободен Печат

Остави Коментар