Тамара Тодевска е прогласена за најдобар интернационален артист на фестивал во Албанија (ВИДЕО) - Слободен печат

Тамара Тодевска е прогласена за најдобар интернационален артист на фестивал во Албанија (ВИДЕО)

Тамара Тодевска вчера беше прогласена за најдобар интернационален артист на фестивалот „KengaMagjike“ кој се одржува во Тирана. „KengaMagjike“ (Волшебна песна) е еден од најпрестижните фестивали во Албанија.

Тамара на фестивалот се претстави со песната „Monsters”, чии автори се Роберт Билбилов, Дарко Димитров и Лазар Цветковски, а текстот е на Коста Петров.

„Ви благодарам KengaMagjike за наградата за најдобар меѓународен артист. Многу ми значи. Наградата му ја посветувам на моето семејство, на сопругот и на сите кои беа покрај мене сите овие години. Да продолжиме да се правиме едни со други горди“, напиша Тамара на Инстаграм.

View this post on Instagram

Girls ❤️

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

Прочитај повеќе

Кралицата Елизабета Втора не ни сонувала за круната: Приказна за нејзиниот чичко Едвард, кој поради љубовта се откажал од престолот

Слободен печат

Во секој од нас се крие бездомник

Војислав Мојсовски

Заев: Раководството на ВМРО-ДПМНЕ заговара опасни тези за поништување на Преспанскиот договор

Слободен печат

Морничава приказна за островот на кој НИКОЈ НЕ СМЕЕ ДА СТАПНЕ! Штом стапнете на него, имате само ЕДЕН ЧАС ЖИВОТ И ТОА ДОКОЛКУ СТЕ СРЕЌНИК! (ВИДЕО)

Слободен печат

Победничкиот стајлинг на кралицата Летиција испраќа само една порака – Овде јас сум шефица! (ФОТО)

Слободен печат

ПОГЛЕДИ И ПРЕГРАТКИ ЗА КОИ СИТЕ ЗБОРУВААТ: Емотивна средба на Бред и Џенифер која буди шпекулации дека повторно се во љубов (ФОТО)

Слободен печат

2 comments

Zoran 08/12/2019 - 22:46 at 22:46

Dosta za nea…plss!! neka si sedi TAMU!!

Reply
m-r.Slobodan Dimitrovski 09/12/2019 - 08:04 at 08:04

Брееееј со што се задоволуваат се фалотат на селски собор во АЛБАНИЈА ДА ОСВОИШ НАГРАДА?Кога ќе освоиш во Америка Англија Франција Италија……… можеме да ти капу скинемо.

Reply

Остави Коментар

ten + 17 =

Прочитај повеќе

Хроничниот стрес и исцрпеноста можат да бидат клучни фактори за развој на оваа болест

Слободен печат

Кога материјалното го победува духовното

Михаило Донев

Андоновиќ: Самитот во Берлин e обид да се отстрани „ризикот од вистинска регионална ескалација” во Либија

Слободен печат

Хари: Со Меган се надевавме дека и натаму ќе можеме да и служиме на кралицата, но тоа беше невозможно

Слободен печат

Екстра лесен и брз појадок кој ги „пржи“ калориите!

Слободен печат

Хари: Меган и јас се упатуваме кон непознато, но навистина немавме друг избор

Слободен печат