ТАМАРА со „PROUD“ обезбеди пласман во финалето на Евровизија (ВИДЕО) – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

ТАМАРА со „PROUD“ обезбеди пласман во финалето на Евровизија (ВИДЕО)

Северна Македонија по седум години се враќа во големото евровизиско финале.

Одличниот настап и моќната порака на песната „Proud“ обезбедија пласман на Тамара Тодевска и Северна Македонија во финалето во Тел Авив.

Заедно со нас се пласираа и Холандија, Албанија, Шведска, Русија, Азербејџан, Данска, Норвешка, Швајцарија и Малта.

Погледнете го уште еднаш феноменалниот настап на Тамара и подгответе се за големото финале на 18 мај:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close