Тамара ќе настапи на Парадата на гордоста (ФОТО) – Слободен печат
ВестиКултура

Тамара ќе настапи на Парадата на гордоста (ФОТО)

Македонската претставничка на Евросонг, Тамара Тодевска ќе настапи на музичката програма на првата Парада на гордоста.

Таа на својот Твитер профил најави дека е горда што ќе настапува на 29. јуни.

На музичката програма, покрај неа, во Градски парк ќе настапат и други музичари од македонската естрата, како и неколку диџеи.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close