Таличната арена за Вардар, домаќин на кошаркарскиот фајнал фор - Слободен печат

Таличната арена за Вардар, домаќин на кошаркарскиот фајнал фор

Фајнал фор турнирот на најпрестижното кошаркарско натпреварување е предвидено да се одржи од 22 до 24 мај во 2020 година во Келн. Натпреварите ќе се играат во Ланксес арената во која ракометарите на Вардар во два наврати триумфираа во Лигата на шампионите.

– Горди сме што идниот фајнал фор турнир ќе се игра во Келн. По Прага во 2006 година, Париз 2010 и Лондон 2013, повторно избравме град во кој досега не сме биле – изјави Жорди Бертомеу, првиот човек на Европлигата.

Досега, завршницата на Евролигата во два наврати се одржала во Германија, и тоа во Берлин, во 2009 и во 2016 година.

Прочитај повеќе

ШОК ВО САД: Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Слободен печат

Фудбалерите ќе имаат огромна поддршка против Косово: Се обединија сите македонски навивачки групи

Слободен печат

Дербито на Рим без победник (ВИДЕО)

Слободен печат

Червар повеќе нема да ја води Хрватска

Слободен печат

Агинагалде: Ја сонувавме победата и успеавме

Слободен печат

Нов пораз на Вардар во Анталија, овој пат од Бачка Топола

Слободен печат

Остави Коментар

thirteen − four =

Прочитај повеќе

На Червар македонските судии му се виновни за поразот: Да му е..м мајката безобразна

Слободен печат

„Фуријата“ не ја дава титулата, Шпанија останува Европски шампион

Слободен печат

Страшни сцени во Лион: Фудбалер колабира сред натпревар

Слободен печат

Реми на Академија Пандев, убедлив триумф на Ренова

Слободен печат

Навивачите на Наполи со вулгарна порака го пречекаа предавникот Сари

Слободен печат

Ѕвездата на ЛА Клиперс се расфрла со пари по стриптизерка (ВИДЕО)

Слободен печат