Талески блесна со седум гола пред македонскиот двобој во Португалија

фото: Isabel Cutileiro/SL Benfica

Maкедонскиот репрезентативец, Филип Талески го одигра најдобриот натпревар во дресот на Бенфика во новата сезона.

Бенфика славеше убедлива победа против Виторија со 35:19, а Талески беше стрелец на седум гола.

Оваа победа за гигантот од Лисабон беше трета во серија во португалското првенство. Од почетокот на сезоната Бенфика има четири победи, едно реми и еден пораз.

Наредното коло во Португалија носи македонски двобој бидејќи Талески со Бенфика гостува кај Порто на Никола Митревски.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот