Талат, Ула, Инспектор Томе ќе ги гледаат и во Бугарија! „Преспав“ со нови успеси! – Слободен печат
МагазинФилм и ТВ

Талат, Ула, Инспектор Томе ќе ги гледаат и во Бугарија! „Преспав“ со нови успеси!

Преспав” ќе се емитува на каналот bTV Comedy во Бугарија

Најпопуларната македонска телевизиска серија „Преспав“ започнува да реди нови успеси. По одличната прифатливост од страна на македонската публика, и соседна Бугарија ги откупи правата за емитување на оваа комична приказна за сопствениците и вработените во чудниот пансион во Преспа.

“Преспав” ќе се емитува на каналот bTV Comedy во Бугарија, од понеделник до петок во 17 часот. Она што е интересно е што во серијата учество зеде и Јана Маринова, позната бугарска актерка, која во третата сезона ја толкуваше улогата на Преслава, па тоа беше дополнителна причина за Бугарите да ја откупат серијата.

Фото: Промо

Во меѓувреме, македонските гледачи со нетрпение ги очекуваат новите епизоди на ситкомот кои со емитување ќе започнат во декември. А дотогаш, репризно “Преспав” од понеделник до петок на МТВ 1 во 21.15 часот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close