9 C
Скопје

Тајсон се правда: Не бев дрогиран туку уморен

Славниот боксер неодамна беше гостин во ТВ емисија на која чудно се однесуваше.

Мајк Тајсон на 54-годишна возраст најави кам-бек во рингот и поради претстојниот хуманитарен меч со Рој Џонс јуниор беше гостин на англиската емисија „Добро утро Британија“.

Водителот Пирс Морган во емисијата откри дека кога бил гостин на Тајсон во неговиот ранч во Калифорнија заедно пишеле марихуана.

Тајсон преку видео линк гостуваше во емисијата, а кога го прикажаа боксерот тој беше со наведната глава, притоа зборуваше многу споро и повремено изгледаше како да спие, а даваше многу кратки одговори.

Фановите веднаш ги окупираа социјалните мрежи со свои коментати и прашања кои на крајот се сведоа на едно: Дали Мајк Тајсон беше напушен, уморен или болен?

Одговор на ова прашање даде самиот боксер кој веќе неколку години има вносен бизнис со одгледување марихуана за медицински цели, и тој вели дека ниту бил болен, ниту пушел марихуана пред да се вклучи во емисијата.

Прочитајте и...  Новак Ѓоковиќ е историски број еден

Временската разлика помеѓу САД и Европа значи дека по моето локално време јас среде ноќ бев гостин во емисијата. Дадов се од себе да останам буден и во кревет да одам веднаш по интервјуто, но заспав пред да ме вклучат во емисијата. Тренирам максимално сериозно и секоја вечер сум уморен од тренинзите и поради тоа многу рано си легнувам. Спијам како лав и ми треба повеќе време за да се разбудам. Немав монитор пред себе, не ги видов соговорниците и едноставно бев уморен и поспан и заборавив да гледам во камерата. Не, не бев напушен, не сум ниту болен туку едноставно бев многу уморен – изјави Тајсон.

Поврзани вести

Спасителот на Барселона подготвува удар на Реал и Перез, им краде две засилувања

Слободен печат

Европските медиуми го одбележаа историскиот успех на Ѓоковиќ, признание дојде и од Швајцарците

Слободен печат

Познати датумите кога ќе играат Вардар и Веспрем во осминафиналето на ЛШ

Слободен печат

Ѓоковиќ се огласи по историскиот успех: Денеска е голем ден

Слободен печат

Предлог на Јувентус за револуција во Лигата на шампионите

Слободен печат

Кој ќе го победи Бруклин, Грифин им се приклучи на Дурент, Ирвинг и Харден

Слободен печат

Остави Коментар