Тајсон ни во Топ 10: Кој е најдобриот боксер на сите времиња? (ФОТО)

Мејведер е на врвот кој нема ниту еден пораз во неговата 21-годишна професионална кариера, со учинок 50-0-0.

Според „БоксРек“, Флојд Мејведер е рангиран на првото место како најдобар боксер во историјата на овој спорт.

Мејведер е на врвот кој нема ниту еден пораз во неговата 21-годишна професионална кариера, со учинок 50-0-0.

фото: mail online/dailymail.co.uk

Второпласиран на оваа листа е Мени Паквајо, а на третата позиција е Карлос Монцон. Легендарниот Мухамед Али е на четвртото место пред Шугар Реј Робинсон.

Изненадувачки на оваа листа го нема поранешниот шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон.

Но, кога сме веќе кај „Железниот Мајк“ (53), тој се подготвува за враќање во рингот..

Прочитајте и...  ФФМ започна со изградба на терен со вештачка трева во фудбалскиот комплекс во Струмица

Прочитај повеќе

Ливерпул со пресврт го совлада Арсенал, Жота дебитираше со гол

Слободен печат

Корона криза во Серија А, дури 14 члена на тимот на Пандев се позитивни

Слободен печат

Проблеми за Премиер лигата, десет случаи на коронавирус

Слободен печат

Ансу Фати: Го живеам својот сон, играм со Меси

Слободен печат

Најдобриот косовски фудбалер ќе игра против Македонија, се опорави од коронавирусот

Слободен печат

„Граѓаните“ го известија Наполи дека се откажаа од Кулибали

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ролан Гарос: Успешен старт на Надал и Серена Вилијамс

Слободен печат

Последен обид на Манчестер јунајтед да дојде до потписот со Џејдон Санчо

Слободен печат

Бартомеу наскоро си заминува од Барселона, верификувани потписите за негова смена

Слободен печат

Меси му ја зеде титулата на Роналдо, Аргентинецот е највреден спортист за спонзорите

Слободен печат

Коста доби идеален партнер во нападот на Атлетико: Еден тепа, а другиот гризе

Слободен печат

3. Меѓународен пливачки митинг „Делфин спринт”: Стојановски со нов кадетски рекорд на 50м грбно

Слободен печат