Тајсон не престанува да изненадува: Вежба на плажа и е во неверојатна форма (ВИДЕО)

Поранешниот светски шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон, иако пред седум дена го прослави 54. роденден и понатаму успева да ја одржи формата како во најдобрите денови.

Мајк Тајсон/принтскрин

Тајсон кој пред еден месец најави враќање во боксот иако е длабоко навлезен во шестата деценија и во неколку наврати демонстрира дека се уште има „бомби“ во рацете, деновните е уловен како вежба и на плажа во Лос Анџелес.

Тој наместо тегови користи тешки кафези за лов на риби и без проблеми ги креваше пред голем број на сведоци.

Прочитајте и...  Не би се обложил на Пирло, но може да биде подобар од Зидан!

Прочитај повеќе

Атлетико во проблеми пред ЛШ: Двајца позитивни на коронавирус!

Слободен печат

Можните ривали на Шкендија, Шкупи и Ренова во Лига Европа

Слободен печат

Пандев и Џенова следната сезона со нов тренер!?

Слободен печат

Дури 10 играчи пред разделба со „Старата дама“!?

Слободен печат

Халеп се двоуми дали да игра на „УС Опен“!

Слободен печат

1МФЛ: Мирољубиво на Чаир, Силекс ја „торпедираше“ Беласица!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вилијан го напушти Челси, следува трансфер во Арсенал!

Слободен печат

Ферстапен најдобар на 70 роденден на Формула 1 (ВИДЕО)

Слободен печат

Димитровски: Карабах е фаворит, но се игра еден натпревар и сè е можно!

Мото ГП: Историски триумф на Биндер во Брно

Слободен печат

Левандовски на четири гола од рекордот на Роналдо

Слободен печат

Деркоски и Констандиновска победници на Крушевскиот пливачки маратон

Слободен печат