-1 C
Скопје

Тајчи покажа како изгледала пред да стане голема поп – ѕвезда, а потоа и го „отстапила“ местото на Северина

Поранешната голема ѕвезда од 90-тите, денес со американска адреса на живеење Татјана Камерон – Тајчи, се присети на деновите во Загреб, кога била на 17-годишна возраст. Набргу потоа, таа ја пресече косата и ја обои во сина боја, како што ја паметиме од времето на нејзината најголема слава. Во тоа време, таа неодоливо потсетуваше на позната актерка.

Во тинејџерските години, Татјана Камерон Таjчи носеше трендовска фризура – дебели кадрици и наликуваше на актерката Никол Кидман од нејзината младост – кога и самата таа имаше бујни кадрици.

Instagram
Instagram

Ова беше од мојата прва фотосесија за насловната страница на едно списание откако освоив две награди на голем музички настан. Ние често забораваме колку навистина се способни и неверојатни 17-годишници. Немојте да им кажувате: „Ах, што знаете, вие сте сè уште мали, напиша под фотографијата Тајчи.

Прочитајте и...  ВИДЕО+ФОТО | Вистинската љубов е уште посилна во тешките времиња: Прекрасни фотографии од венчавката на двајца бездомници

Легендарната шминкерка и фризерка, покојната Вишња Трусиќ, беше целосно одговорна за имиџот на младата ѕвезда во тоа време.

За време на тогашниот Избор за песна на Евровизија во Задар, Вишна ја исправила природно витканата коса на Тајчи, ја потшишала, ја офарбала со бланш и комплетно и ја сменила шминката. Пејачката не се препознала во огледало. Таа подоцна рекла дека не е склона на промени, но ако веќе треба да се случат, нека бидат драстични. Навистина и се допаднал новиот изглед, кој не го промени со децении.

Instagram
Instagram

Потсетуваме, на само 20 години, Тајчи стана слава, а потоа реши да се повлече од сцената. Таа ја напушти Хрватска и замина во Америка. Во догледно време, таа откри како изгледал последниот разговор со Зринко Тутиќ, кој се „борел“ со сите сили да ја задржи Тајчи.

Прочитајте и...  Принцот Филип имал операција на срцето, закрепнува во болницата

Ајде, ќе ти дадам уште една шанса, не заминувај, сè ќе биде во ред, но ако навистина одиш, Северина чека на другата линија, ако си одиш јас и се јавувам и ќе го дадам твоето место, раскажа Тајчи за „Јутарњи лист“.

Поврзани вести

Исповед на Холи Медисон, поранешна зајачица на „Плејбој“: Му бевме бели робинки на Хју Хефнер

Слободен Печат

Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Слободен печат

Предности на сокот од јаболка: Поволно делува при проблеми со црниот дроб и бешиката

Слободен печат

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците на Беверли Хилс едвај препознатлив

Слободен печат

Заштедете време: Еве зошто кујната секогаш ви е полна со валкани садови

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Вистинската љубов е уште посилна во тешките времиња: Прекрасни фотографии од венчавката на двајца бездомници

Слободен печат

Остави Коментар