Тага во Италија, фудбалска судијка почина при породување

Марика Галиција имаше 27 години и 11 години беше фудбалски судија/принтскрин: Youtube / FlashTV

Младата италијанска фудбалска судијка Марика Галиција (27) почина при породување во царски рез во болницата Сан Паоло во Савоне, неколку моменти откако на свет доенсе момче кои за жал заврши во инкубатор бидејќи крвотокот не му функционира.

Марика немаше никакви проблеми во бременоста, но при самото породување дојде до компликации поради кои почина родилката, додека нејзиното дете е ставено во инкубатор.

Сочуство за смртта на Марика Галиција која е фудбалски судија 11 година, изразија речиси сите италијански екипи, како и италијанската фудбалска федерација и унијата на фудбалски судии во Италија.

Видео на денот