Тага во домот на Јелена Томашевиќ, почина таткото на пејачката

Јелена Томашевиќ / Фото: Инстаграм/Јелена Томашевиќ

Српската пејачка Јелена Томашевиќ сподели тажна вест на својот инстаграм-профил. Имено, таа објави дека нејзиниот татко починал пред неколку дена.

Томашевиќ објави негова фотографија од младоста и една заедничка фотографија од нејзин концерт, а во описот напиша емотивна порака, со која се прости од својот драг родител.

„Мојот добар и убав татко! Веќе неколку дена не ми се верува дека тоа е реалноста, дека си замина. Знам дека си со ангелите, затоа што таквите добри луѓе тоа го заслужуваат низ овој земен живот со твојата благородност и чесност! Ти благодарам што секогаш веруваше во мене и ти благодарам за љубовта и поддршката во текот на мојот живот. Не можев да добијам подобар подарок! А сега патувај низ светлината, нека твојот прекрасен глас одѕвони низ целиот универзум! Те сакам засекогаш мој ангел чувару“, напиша пејачката.

Таткото на Јелена Томашевиќ / Фото: Инстаграм/Јелена Томашевиќ

Како потсетување, Јелена Томашевиќ има и брат – Дарко, кој исто така се занимава со музика, но не се експонира во медиумите.

Фото: Инстаграм/Јелена Томашевиќ

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот