Tag : ѕвезди

Еспресо Хороскоп

Дневен хороскоп 28.12.2019: Погледнете што велат ѕвездите за вас!

Слободен печат
Овен Денешниот ден е клучен за вашата иднина. Потрудете се да испланирате добро што сакате. Денеска ќе одлучите дека е време да и дадете шанса...
Еспресо Шоу биз

Не знаете како да го украсите својот дом? Погледнете како тоа го направија балканските ѕвезди (ФОТО)

Слободен печат
Декември и јануари се време на празници, дарување и сружење. Повеќето се одлучуваат во духот на празничната атмосфера да ги уредат и своите домови. Доколку...
Еспресо Хороскоп

Хороскоп за 17.12.2019 – Љубов, работа и здравје!

Слободен печат
ОВЕН Работа: Денеска треба да поработите на добра организација која ќе ви биде неопходна затоа што ве очекуваат повеќе обврски од вообичаеното. Љубов: Со партнерот...
Еспресо Шоу биз

Драстични промени кај омилените холивудски ѕвезди: Еве како изгледале на 20 години (ФОТО)

Слободен печат
Никој не може да го избегне влијанието на времето, бидејќи времето влијае на сите околу нас, а и на нас самите. Како што времето е...
Еспресо Мода Шоу биз

Овие фустани станаа тотален хит, а сите јасно гледаат дека овие ѕвезди во нив не носат гаќички (ФОТО)

Слободен печат
Го нарекуваат „sideflank“, а странските медиуми пишуваат дека се уште попредизвикателни од „sideboob“. Станува збор за крој на фустани кои од страната имаат шлиц до...
Еспресо Хороскоп

Дневен хороскоп за 02.11.2019 година!

Васко Спасоски
Овен (21.03 – 20.04) Не му дозволувајте на никого да ве спречи во она што планирате да го направите или она што сте го планирале....
Спорт Фудбал

Што означуваат ѕвездите на дресовите на фудбалските екипи!?

Слободен печат
Најголемите европски екипи ширум Европа како Баерн Минхен, Јувентус, Селтик и останати гиганти, имаат различни колекции на звездички на своите дресови. Дури и одредени репрезентации...
Еспресо Шоу биз

ПОПУЛАРНИ ЖРТВИ: Тие поминувале низ тешки физички, емоционални и психички малтретирања!

Sloboden pe;at
Насилството е присутно секаде, а дури ниту популарните не се поштедени. Меѓу нив се Тина Тарнер, Шарлиз Терон, Ријана, Кристина Агилера......
Еспресо Шоу биз

Пенелопе Круз блескаше покрај Бандерас на премиерата на филмот „Pain and Glory” во Лондон (ФОТО)

Слободен печат
Шпанските ѕвезди сјаеле во престолнината на Велика Британија, а друштво на црвениот тепих им правел Педро Алмодовар. “Pain and Glory”, филмот на шпанскиот режисер Педро...
Спорт Фудбал

Како фудбалските ѕвезди го поминуваат летниот одмор? (ФОТО)

Слободен печат
Така, на пример младиот холандски фудбалер на Ајакс, Матијс де Лихт со неговата девојка Анеки Моленар уживаат во својот одмор на рајска дестинација која не...