13 C
Скопје

Tag : знм

Вести Македонија

ОЈО цела година проверува дали Bejtulla Asani е Бејтула Асани: Случаите со закани и напади врз новинари тапкаат во место

Слободен печат
На само неколку километри од Скопје, во Арачиново, вчера беа киднапирани новинари на кои им се заканувале да избришат снимки од граѓанска анкета. Новинарите само...
Вести Македонија

ЗНМ ги осудува заканите врз екипата на ТВ21

Слободен печат
Здружението на новинарите на Македонија го осудува нападот врз новинарот и снимателот на ТВ21 од страна на блиски роднини на градоначалничката на Арачиново, Миликије Халими...
Вести Македонија

ЗНМ: ВМРО-ДПМНЕ да се извини за етикетирањето медиуми

Здружението на новинарите на Македонија реагира на говорот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Крушево и смета дека е непримерно и недолично за еден...