Георгиевски ќе биде знаменосец на македонскиот олимписки тим во Токио

Дејан Георгиевски ќе биде знаменосец на Македонскиот олимписки тим на Олимписките игри во Токио (Јапонија) кои се очекува да се одржат годинава од 23 јули до 8 август. Оваа информација ја пренесува тренерот на таеквондо клубот „Бутел“, Дарко Костовски, на својот фејсбук профил. – Денеска е ден на Македонското знаме! Почитувани, со посебно задоволство сакам …

Георгиевски ќе биде знаменосец на македонскиот олимписки тим во Токио Read More »