20 C
Скопје

Tag : златан ибрахимовиќ

Спорт Фудбал

Ристовски: Пандев е како Ибрахимовиќ – би сакал да се вратам во Италија!

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец во интервјуто за „Калчомеркато“ зборува за историскиот пласман на Европското првенство, за македонскиот фудбал, амбициите со неговиот клуб Динамо Загреб.. Стефан Ристовски вчера...
Спорт Фудбал

Ново шоу на Златан, се прогласи за крал на Шведска

Слободен печат
Селекцијата на Шведска квалификациите за пласман на СП 2022 година го започна со минимална победа над Грузија, стрелец на единствениот гол беше Виктор Клаесен, додека...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Златан се расплака на прес-конференција

Слободен печат
Златан Ибрахимовиќ по пауза од пет години повторно е дел во шведската репрезентација, а на средбата со новинарите тој се расплака по едно прашање. Ибрахимовиќ...
Спорт Фудбал

Ибра: Овој Јунајтед изгледа подобро, но залудно кога не освојува ништо!

Слободен печат
Во четвртокот Милан доживеа елиминација во осминафиналето на Лига Европа откако на домашен терен загуби со 0:1 од Манчестер јунајтед. Златан Ибрахимовиќ настапи во второто...
Спорт Фудбал

„Бог се врати“: Златан повторно во репрезентацијата на Шведска

Слободен печат
Златан Ибрахимовиќ повторно ќе игра за репрезентацијата на Шведска откако се најде на списокот за квалификациските натпревар за Светското првенство. – Прво и најважно, тој...
Спорт Фудбал

Ибрахимовиќ потпиша нов договор со Милан

Слободен печат
Фудбалерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ го продолжи договорот со „росонерите“, пренесува „Кориере дела Сера“. Според новиот договор, 39-годишниот фудбалер на „Сан Сиро“ ќе остане до...
Спорт Фудбал

Од Роналдињо до Златан: 10 фудбалски легенди кои успеа да ги ангажира Лапорта!

Слободен печат
Одамна Барселона не изгледала вака лошо, како на теренот, така и надвор од него. Цехот поради лошите резултати, но и поради очајната финансиска состојба ја...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Златан: Гатузо го фрлив во канта за ѓубре

Слободен печат
Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ беше гостин на емисијата „”Che Tempo che Fa“ која се емитува на ТВ Раи1 и притоа зборуваше за актуелниот тренер...
Спорт Фудбал

Моќен говор на Ибрахимовиќ на Санремо

Слободен печат
Златан Ибрахимовиќ беше специјален гостин на музичкиот фестивал „Сан Ремо, а синоќа одржа говор во кој објасни зошто дошол на место кое нема никаква врска...
Спорт Фудбал

Ибрахимовиќ повторно ќе игра за шведската репрезентација!?

Слободен печат
Златан Ибрахимовиќ повторно ќе игра за репрезентацијата на Шведска, пренесуваат шведските медиуми. Играчот на Милан би можел да настапи на квалификацискиот натпревар против Грузија на...