Tag : жорге жесус

Спорт Фудбал

НЕВЕРОЈАТНО: Португалецот кој се излечи од коронавирус им порача на новинарите: Ви посакувам да се заразите и вие (ВИДЕО)

Слободен печат
Португалскиот тренер Жорге Жесус минатата година со бразилскиот Фламенго триумфира во Копа Либертадорес со што стана вистински херој во Бразил. Тој по пауза од 38...
Спорт Фудбал

Поранешниот тренер на Бенфика е позитивен на коронавирус

Слободен печат
Жесус веќе неколку дена апелираше до челниците на Фудбалската федерација на Бразил да го прекинат првенството, но неговите апели не беа послушани и изминатиот викенд...