• жером боатенг

Кевин Принц Боатенг јавно се откажа од својот брат насилник Жером

Германскиот репрезентативец Жером Боатенг е казнет од судот во Минхен со 1.8 милиони евра откако беше утврдено дека ја удрил девојката со која има две деца, и тоа не е негов прв инцидент. Жером и претходно имаше проблеми со законот и германските медиуми шпекулираат дека Баерн Минхен поради тоа го пушти фудбалерот да замине во …

Кевин Принц Боатенг јавно се откажа од својот брат насилник Жером Read More »