Tag : жена леонард коен

Жена Магазин

Морничава позадина на легендарниот хит: Звучи како љубовна песна, но инспирирана е од хорор сцени од концентрационен логор (ВИДЕО)

Слободен печат
Канадскиот кантавтор Леонард Коен е еден од најценетите музичари на 20 век со голем опус и фасцинантна животна приказна. Роден е и пораснал во Монтреал...