20.8 C
Скопје

Tag : жељко бабиќ

Ракомет Спорт

Бабиќ: Горд сум на ракометарите, се бореа за секоја топка

Слободен печат
Тренерот на Е. Пелистер, Жељко Бабиќ, е среќен поради победата на неговите ракометари против Татабања во Лигата на Европа. Бабиќ е задоволен од борбената игра...
Ракомет Спорт

Бабиќ пред Татабања: Полесно е да играме дома, отколку да патуваме!

Слободен печат
В среда и четврток екипата на Еурофарм Пелистер ќе ги игра двата натпревари против унгарската Татабања во Битола во рамките од Лига Европа. Во групата...
Ракомет Спорт

Бабиќ: Мотивациски е добро што ќе играме против ППД Загреб

Слободен печат
В сабота составот на Еурофарм Пелистер во рамките од СЕХА Газпром лига во салата „Дом Спортова 2“ ќе ги одмери силите против ППД Загреб од...
Ракомет Спорт

Бабиќ: Среќен сум што останувам во Е. Пелистер, целта е шампионскиот пехар

Слободен печат
Жељко Бабиќ денеска потпиша нов тригодишен дотовор со екипата на Еурофарм Пелистер со кој на тренерската позиција на битолчани ќе седи до 2024 година. Бабиќ...
Ракомет Спорт

Жељко Бабиќ потпиша нов тригодишен договор со Еурофарм Пелистер

Слободен печат
РК Еурофарм Пелистер и тренерот Жељко Бабиќ потпишаа нов договор со важност до јуни 2024 година. Клубот и хрватскиот тренер се на иста бранова должина...
Ракомет Спорт

Лига Европа: Еурофарм Пелистер двапати против Татабања во Битола

Слободен печат
Ракометарите на Еурофарм Пелистер се вратија од Загреб, каде минаа шест дена и одиграа три контролни натпревари. Најпрвин битолчани ремизираа 26:26 со Целје Пивоварна Лашко,...
Ракомет Спорт

Бабиќ: Одличен потег беа подготовките во Хрватска, младите добро се претставија

Слободен печат
Тренерот на Еурофарм Пелистер, Жељко Бабиќ е задоволен од сработеното на подготовките во Хрватска каде се одиграат и три контролни натпревари. Пелистерци остварија по една...
Ракомет Спорт

Еурофарм Пелистер цели кон титулите и нокаут-фаза во Лига Европа

Слободен печат
Со два тренинзи во текот на денешниот ден Еурофарм Пелистер ги започна подготовките за вториот дел од сезоната. Битолчани синоќа се комплетираа, но во првата...
Ракомет Спорт

Бабиќ до битолчани: Велите го сакате ракометот, а ние се смрзнуваме во сала

Слободен печат
Еурофарм Пелистер победнички ја започна сезоната во СЕХА Лигата, совладана е Металопластика со 30:26, но тренерот на битолчани, Жељко Бабиќ има голема замерка на условите...
Ракомет Спорт

Е. Пелистер денеска ја започнува сезоната во СЕХА лигата

Слободен печат
Во салата „Боро Чуревски“ во Битола од 17.45 часот, ракометарите на Е. Пелистер ќе играат против Металопластика. Покрај битолчани и Металопластика, во групата се наоѓаат...