Убиена сопругата на легендарниот музичар, крадци ја застрелале во семејниот дом

Сопругата на легендарниот музички директор Кларенс Авант, Жаклин, е убиена во вторникот во нејзиниот дом во елитната населба Трусдејл Естејтс во Лос Анџелес.  Жаклин ја убиле крадци кои упаднале во нивната семејна куќа. Полицијата на Беверли Хилс била повикана во куќата во соседниот Трусдејл Естејтс во 2.30 часот наутро, откако анонимен човек се јавил и рекол …

Убиена сопругата на легендарниот музичар, крадци ја застрелале во семејниот дом Read More »