Tag : зек браун

Останатo Спорт

Ф1 тимот на Мекларен избегна банкрот

Тимот на Мекларен во Формула 1 ќе избегне банкрот оваа година, откако обезбеди заем од Националната банка на Бахреин. Тие ќе издвојат 150 милиони фунти,...
Останатo Спорт

Зек Браун: Формула 1 може да преживее без Ферари!

Слободен печат
Шефот на Ферари, Матија Биното, во интервјуто за британскиот „Гардијан“ во четвртокот, истакна дека Ферари (поради пандемијата на коронавирусот) нема да прифати понатамошни намалувања на...