20 C
Скопје

Tag : здравствени придобивки

Здравје Магазин Магазин слајдер

Не купувајте евтин чај, може да биде штетен за вашето здравје

Слободен Печат
Чајот е топла, пријатна прегратка во течна форма, која има различни видови на вкусови и мириси. Без разлика дали претпочитате да пиете свежно приготвен зелен...
Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Дуња: Во античко време симбол на љубовта и плодноста, а денес само недоволно истражено овошје

Слободен Печат
Дали сте знаеле дека прекрасното жолто и миризливо овошје – дуња, всушност потекнува од различни делови на Азија и Медитеранот? Во античка Грција и Рим,...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Што се случува со нашето тело кога премногу спиеме? Овие проблеми се неминовни!

Слободен Печат
Квалитетниот сон игра важна улога во доброто здравје. Како што не треба да спиете малку, така и премногу сон може да има негативно влијание врз...
Жена Магазин

Ќе се изненадите од здравствените придобивки на плетењето

Слободен печат
Плетењето и везењето се активности кои, иако можеби изгледаат како пријатна забава, имаат позитивно влијание врз психофизичката благосостојба. Еве конкретно кои се придобивките од плетењето....