Во сообраќајката кај Струмица загина деветнаесетгодишна девојка

Во сообраќаjната несреќа што се случи во 04:05 часот на патот Струмица-Радовиш во близина на село Радичево, загина 19-годишната С.Т. од Струмица, а возачот Ф.Д. се здобил со тешки телесни повреди и е пренесен во Клиничкиот центар во Скопје, соопшти портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска. Во несреќата учествувале автомобил „Фолксваген шаран” со бугарски национални …

Во сообраќајката кај Струмица загина деветнаесетгодишна девојка Read More »