Tag : загинат маж

Хроника

Маж од Битола пронајден мртов во својот дом

Слободен печат
Вчера во СВР Битола било пријавен пријавено дека во куќа на улица „Стрчин“ во Битола бил пронајден починат Т.В. (49), пренесуваат од МВР. Според овие...
Хроника

ТРАГЕДИЈА НА АВТОПАТОТ ШТИП-СВЕТИ НИКОЛЕ: Загина возач на мопед

Слободен печат
Како што информира портпаролката на СВР Штип, Гордана Панајотов, 31-годишен маж од Велес кој управувал со мопед загинал при судир со автомобил на авропатот Штип-Свети...